Fundacja głos dla życia

adv
adv

oplodnosci
17 sierpnia 2014

O płodności – baza wiedzy

Naukowa Baza Wiedzy o Płodności (oplodnosci.pl) to portal, na którym można znaleźć wiele artykułów na temat płodności, niepłodności, metod rozpoznawania płodności, antykoncepcji, in vitro i innych. Znajduje się tam również Ogólnopolska Baza Lekarzy stosujących w swojej praktyce metody rozpoznawania płodności. wiecej »

Cemetery_in_Kkottongnae_South_Korea_Credit_Andy_Prima_Kencana_wwwandyprimacom_CNA_8_8_14
16 sierpnia 2014

Papież odwiedził cmentarz nienarodzonych

Podczas wizyty w Korei papież Franciszek odwiedził Kkottongnae, miejscowość, w której znajduje się cmentarz abortowanych dzieci. Jest tam również ośrodek rehabilitacyjny Dom Nadziei dla osób niepełnosprawnych, cierpiących na schorzenia, które niejednokrotnie są uznawane jako uzasadnienie do dokonania aborcji. wiecej »

flaga_Słowacja
10 sierpnia 2014

Słowacy chcą umacniać ochronę rodziny

Słowacy pracują nad dalszymi przepisami, które mają chronić rodzinę w jej naturalnym kształcie. W czerwcu br. parlament słowacki uchwalił poprawkę do Konstytucji definiując małżeństwo jako związek pomiędzy mężczyzną a kobietą. Zdaniem działaczy organizacji Alliance for Family nie jest to jednak wystarczająca ochrona, ponieważ poprawka nie blokuje m.in. wprowadzenia rejestrowanych związków partnerskich oraz nie zabrania wprost możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne. wiecej »

panama I
9 sierpnia 2014

Rodzina ośrodkiem miłości

Dziś zakończył się I Kongres Duszpasterstwa Rodzinnego Ameryki Łacińskiej zorganizowany przez Wydział ds. Rodziny, Życia i Młodzieży Latynoamerykańskiej Rady Biskupiej (CELAM), który trwał od 4 sierpnia w Panamie. Pod hasłem Rodzina a rozwój społeczny dla pełnego życia uczestniczyło w nim ponad 350 osób, które skupiły się wokół zagadnień dotyczących relacji rodziny oraz edukacji, polityki, ekonomii oraz ewangelizacji. wiecej »

prolife_logo
6 sierpnia 2014

Opinia PFROŻ nt. ustawy o in vitro

W związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Zdrowia, w dniu 17 lipca 2014r. projektu Ustawy o leczeniu niepłodności Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, zrzeszająca 86 organizacji prorodzinnych, wyraża negatywną opinię o tym projekcie. wiecej »

1 2 3 4 5 6 39

pit_2

Fundacja „Głos dla Życia” jest organizacją pożytku publicznego. Od ponad 20 lat uwrażliwiamy umysły i serca Polaków na wartość życia i rodziny. wiecej »