Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv
Strona główna / Informacje / Nadzieja i wściekłość

Nadzieja i wściekłość

Neil Gorsuch został 31 stycznia br. nominowany przez prezydent Donalda Trumpa na wakujące stanowisko w Sądzie Najwyższym USA.

Uważa się, że dzięki tej nominacji po raz pierwszy od dziesiątek lat środowiska konserwatywne uzyskają realną większość w najważniejszej instytucji sądowniczej w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to – czego spodziewają się organizacje pro-life – że słynny wyrok Roe v. Wade  legalizujący w USA aborcję  (przez cały okres trwania ciąży) zostanie uchylony.

Gorsuch znany jest ze swego zaangażowania na rzecz obrony wolności religijnej dla organizacji pro-life odmawiających płacenia za aborcje. Sprzeciwia się tzw. wspomaganemu samobójstwu, wspiera także postulat zaprzestania finansowania z pieniędzy podatników aborcyjnego giganta – Planned Parenthood.

Nomiancję Gorsucha musi zatwierdzić teraz senat. Prawnik pracował do tej pory jako sędzia w federalnym sądzie apelacyjnym. Został na to stanowisko mianowany w 2006 r. przez prezydenta Busha.

Decyzja Trumpa wywołała wściekłość środowisk aborcyjnych. Organizacja Planned Parenthood zapowiedziała rozpoczęcie kampanii mającej na celu zablokowanie nominacji Neila Gorsucha. PP wprost mówi o swoich obawach, że nowy sędzia zagłosuje za uchyleniem wyroku z 22 stycznia 1973 legalizującego aborcję.

W informacji rozsyłanej online do swych zwolenników szefostwo Planned Parenthood napisało, że nowy Sąd Najwyższy „uderzy w samo serce tego, czym jesteśmy jako kraj  – włączając w to Roe v. Wade, co pozbawi kobiety prawa do bezpiecznej i legalnej aborcji”.

Wygląda na to, że Stany Zjednoczone Ameryki stoją przed historyczną decyzją odrzucenia prawa, które od ponad 40 lat  zezwala na zabijanie milionów Amerykanów – dzieci przed narodzeniem.  /DH

za: LifeNews

Na zdj. Neil Gorsuch – za: Wikimedia Commons


Wiadomości

* cena brutto + koszt dostawy