Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv

O ludzkim embrionie

W 2017 r. mija dziesiąta rocznica, odkąd w archidiecezji paryskiej rozpoczął się proces beatyfikacyjny słynnego francuskiego genetyka i obrońcy życia – prof. Jerôme Lejeunea. Zgromadzona dokumentacja znajduje się już w Watykanie. Z okazji rocznicy przypominamy tekst prof. Lejeunea na temat statusu ludzkiego embrionu.

Fabrykowanie ludzi
w probówkach jest mało uzasadnione, a jeszcze gorsze – przechowywanie ich w lodówce. Jak ukazuje proces w Maryville, kiedy technika próbuje zastąpić miłość, niebezpieczeństwo, które się czai, jest ogromne.
Po dziewięciu latach wspólnego pożycia, nie doczekawszy się niestety potomstwa, pan Davis wystąpił o rozwód. Chociaż jego żona Mary była kilkakrotnie ciąży, ciąże te były pozamaciczne, co nie pozwoliło się rozwinąć poczętym dzieciom.
Normalnie jajowód, łączący jajnik z macicą, jest naturalnym miejscem, w którym następuje zapłodnienie. Gdy tylko plemnik zapłodni komórkę jajową, już mamy całą potrzebną i wystarczająca informację, żeby wymienić cechy charakterystyczne nowej istoty. Jednakże jajowody musza być drożne, żeby ułatwić plemnikom, pokonanie całego narządu rodnego kobiety, od pochwy aż do macicy, i w końcu dotrzeć jajowodem do podążającej na spotkanie komórki jajowej.
Kilka dni później embrion zostanie przetransportowany, poprzez śluzowaty kanalik jajowodu, aż do jamy macicy, gdzie się zagnieździ. Ciąże pozamaciczne są wynikiem błędu w systemie transportu. W przypadku pani Davis implantacja w cienkiej ściance jajowodu była tak niebezpieczna, na skutek krwotoków, że chirurdzy musieli przeprowadzić operację, w wyniku której usunięto najpierw jeden, a później drugi jajowód.

* cena brutto + koszt dostawy