Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv
Strona główna / Informacje / Czy Poznaniowi potrzebna jest „Europejska karta równości kobiet i mężczyzn w życiu lokalnym? – debata i transmisja

Czy Poznaniowi potrzebna jest „Europejska karta równości kobiet i mężczyzn w życiu lokalnym? – debata i transmisja

5 lutego br. w Poznaniu odbyła się debata pt.: Czy Poznaniowi potrzebna jest „Europejska karta równości kobiet i mężczyzn w życiu lokalnym?” zorganizowana przez Społeczną Radę Edukacji i Wychowania „Rodzinny Poznań” działającą przy Fundacji „Głos dla Życia”. Rada reprezentuje ponad 1500 osób (w większości rodziców) podpisanych pod odrzuconym 3 grudnia 2019 r. przez radnych Poznania projektem uchwały Samorządowej Karty Praw Rodzin.

W debacie wzięli udział eksperci: redaktor naczelna naszego portalu Elżbieta Lachman, a także dr hab. Lidia Banowska, adw. Nikodem Bernaciak, dr Paweł Wosicki, prezes Fundacji „Głos dla Życia” i reprezentujący organizatorów Przemysław Ryś. Debatę prowadziła dr Jolanta Próchniewicz.

Zaproszenia na debatę nie przyjął prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. Nie został również oddelegowany żaden urzędnik, żeby spotkać się z mieszkańcami i porozmawiać na temat, który ich frapuje. O tym, jak ważna jest to sprawa dla wielu poznańskich rodziców, świadczy fakt, że na sali podczas debaty wszystkie miejsca były zajęte, a dyskusja była ożywiona. Polskie Forum Rodziców prowadziło w mediach społecznościowych transmisję na żywo z tego spotkania.

Przypomnijmy, że w informacji przysłanej do redakcji organizatorzy napisali m.in.: „Planowane na najbliższej sesji Rady Miasta Poznania, dn. 11 lutego br., przyjęcie Karty Równości będzie miało głęboki i długofalowy wpływ na całą politykę miasta i życie jego mieszkańców. Stąd pilna potrzeba zapoznania się z proponowanymi rozwiązaniami. Nasze doświadczenia wskazują, że zdecydowana większość Poznaniaków nie wie o Karcie nic i nie zdaje sobie sprawy, że dotyczyć ona będzie praktycznie wszystkich form aktywności miasta Poznania”. Organizatorzy proponują również zapoznanie się z treścią Karty, która dostępna jest tutaj (załącznik nr 1 do uchwały) oraz materiałem opracowanym przez Ordo Iuris, który dostępny jest tutaj.

Natomiast całą debatę można obejrzeć w dwóch częściach: część pierwsza i część druga.

za: polskieforumrodzicow.pl

 

/fot. Anna Makowska/


Wiadomości

* cena brutto + koszt dostawy