Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv
Strona główna / Informacje / GRA O ŻYCIE – nowy film – w Poznaniu i w TVP

GRA O ŻYCIE – nowy film – w Poznaniu i w TVP

Zapraszamy do obejrzenia filmu „GRA O ŻYCIE czyli polska droga do prawnej ochrony życia od poczęcia”, dokumentującego zmagania o ustawę, która w swej zasadniczej części obowiązuje do dziś, która uratowała wiele tysięcy polskich dzieci przed aborcją i gruntownie przemodelowała świadomość społeczną w kierunku pro-life. 

W Poznaniu pokaz odbędzie się 25 marca 2017 w ramach obchodów Dnia Świętości Życia. O 18.00  w katedrze uroczysta Msza Święta z przyrzeczeniami Duchowej Adopcji a po niej pokaz filmu i spotkanie z reżyserem.

ZAPRASZAMY!

Film można będzie obejrzeć w  TVP1 – poniedziałek, 27 marca o godz. 22.20

 

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Nowak,
produkcja: Robert Kaczmarek – „OPEN Grup” dla Narodowego
Instytutu Audiowizualnego i TVP SA.

Film  prezentuje  historię powstania i rozwoju ruchu obrony życia poczynając od czasów PRL – u oraz  przypomina najważniejsze epizody  akcji parlamentarnej, która doprowadziła  do uchwalenia w roku 1993  ustawy  delegalizującej aborcję w Polsce. W filmie wykorzystano wspomnienia  uczestników tamtych wydarzeń m.in. dr Wandy Półtawskiej, prof. Alicji Grześkowiak,  Ks. Stanisława Małkowskiego,  Ks. biskupa Stanisława Stefanka, posła Marka Jurka, mec. Waleriana Piotrowskiego, dr. Pawła Wosickiego, dr. inż. Antoniego Zięby. Autorzy ukazali także  decydującą rolę jaką w tej historii odegrał papież z Polski –  Św. Jan Paweł.


Wiadomości

* cena brutto + koszt dostawy