Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv
Strona główna / Informacje / Homo-Disney, niestety…

Homo-Disney, niestety…

Disney Channel – międzynarodowa stacja telewizyjna emitująca produkcje Disneya – wprowadza do scenariusza popularnej komedii familijnej „Powodzenia, Charlie” dziewczynkę, którą wychowują dwie lesbijki.

Widzowie serialu śledzą historię rodziny Duncan, która musi pogodzić opiekę nad czwartym dzieckiem z codzienną pracą. Głównymi bohaterami są nastolatki: Tedy, PJ oraz Gabe. Gdy po urodzeniu czwartego dziecka, Charlotte, zwanej potocznie Charlie, rodzice wracają do pracy, a rodzeństwo ma przejąć opiekę nad najmłodszą siostrą.

Rzecznik prasowy Disney Channel zapewnił, że fabułę programu konsultowali eksperci do spraw rozwoju dziecka oraz doradcy społeczni. Stacja tłumaczy, że serial „Powodzenia, Charlie”, podobnie jak wszystkie inne programy familijne, podejmuje „istotny dla dzieci i rodzin na całym świecie temat różnorodności oraz integracji społecznej”.

Środowiska homoseksualne są zachwycone. „Cóż za wspaniałe wieści! Jesteśmy dumni, że Disney uznał, iż rodziny wcale nie muszą przybierać jednej i tej samej formy” – napisał gejowski publicystaPerez Hilton.

„Powodzenia, Charlie” nie jest pierwszą produkcją Disney’a zawierającą wątki homoseksualne. W jednym z odcinków kampanii społecznej „Make Your Mark”, która ma zachęcić i inspirować dzieci do dokonywania zmian w świecie, pokazano nastolatka wychowywanego przez dwie homoseksualne „matki”.

Według komunikatu prasowego Disney Channel, programy stacji w Stanach Zjednoczonych regularnie ogląda ponad 1 mln dzieci w wieku od 2-11 lat, w tym około 300 tys. w wieku poniżej sześciu lat.

Serial „Powodzenia, Charlie” ogląda także dziecięca widownia w Polsce.

za: hli.org.pl


Wiadomości

* cena brutto + koszt dostawy