Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv
Strona główna / Informacje / Homoseksualni totalitaryści

Homoseksualni totalitaryści

Prawo francuskie nie przewiduje klauzuli sumienia dla merów, którzy nie chcą udzielić „ślubu” parze homoseksualnej. Za odmowę grozi dolegliwa kara – nawet 3 lata więzienia i 45 tys. euro grzywny.

Taki los czeka być może Jean-Michela Colo, który od 31 lat piastuje urząd mera miasteczka Arcangues, w regionie Akwitania, w południowo-zachodniej części Francji. Wierny własnym zasadom mer publicznie oświadczył, że ani on, ani jego zastępca nie będą udzielać homoślubów.

Rząd jest zdeterminowany, aby wymusić posłuszeństwo. Minister spraw wewnętrznych Manuel Vallsstwierdził, że „gwałcący prawo ‘małżeństwa dla wszystkich’, narażają się na bardzo poważną sankcję”.

Rządząca Partia Socjalistyczna również pilnuje swoich „osiągnięć”. Jej sekretarz ds. społecznych Marc Coatanéa zauważył, że „od czasu otwarcia małżeństwa dla par tej samej płci, wielu merów odmawia udzielania ślubu takim związkom. Nie tylko nie chcą ich celebrować, ale zabraniają czynić tego swoim zastępcom. (…) Taka postawa jest nie do zaakceptowania. Republika nie toleruje żadnego wyjątku w aplikacji prawa demokratycznie uchwalonego”.

Para gejów, której mer Colo odmówił ślubu, złożyła pozew w sądzie. Homoseksualiści twierdzą, że doświadczyli z jego strony dyskryminacji. Szantażują, że odeślą swoje karty wyborcze i zaprzestaną płacenia podatków.

„Nikogo nie dyskryminuję. (…) To nie jest równość, a wielkie kłamstwo” – mówi Jean-Michel Colo, dla którego małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Z całej Francji do Arcangues płyną setki głosów poparcia.

Ustawa o „małżeństwach” homoseksualnych i adopcji przez nie dzieci została ogłoszona we Francji 18 maja br. po kilku miesiącach parlamentarnej batalii. Była flagowym projektem społecznym socjalistycznego prezydenta Francois Hollande’a. Prezydent wycofał się z obietnicy o klauzuli sumienia, którą wielokrotnie dawał w kampanii wyborczej.

za: hli.org.pl


Wiadomości

* cena brutto + koszt dostawy