Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv
Strona główna / Informacje / Irlandczycy protestują przeciwko legalizacji aborcji

Irlandczycy protestują przeciwko legalizacji aborcji

Ponad 35 tys. osób protestowało 6 lipca w Dublinie przeciwko rządowym planom legalizacji aborcji w przypadku, gdy zagrożone jest życie matki. W zeszłotygodniowym wstępnym głosowaniu projekt kontrowersyjnej ustawy uzyskał przytłaczające poparcie.

Niosąc w dłoniach różańce i plakaty z hasłem „Zabić ustawę, nie dziecko!” demonstranci po dwugodzinnym marszu dotarli pod siedzibę parlamentu. W przyszłą środę 10 lipca ma się tam odbyć ostateczne głosowanie nad projektem. Manifestujący domagali się przeprowadzenia referendum w tej sprawie. „Pozwólcie nam głosować!” – skandowali.

Przed marszem metropolita Dublina abp Diarmuid Martin odprawił Mszę w stołecznej katedrze św. Dominika. „Nie jesteśmy przypadkowym i pozbawionym znaczenia produktem ewolucji. Każdy z nas jest owocem zamysłu Boga” – przywołał w homilii słowa Benedykta XVI. „Bycie za życiem to nie slogan czy mantra. Być za życiem oznacza pracować na rzecz kultury, w której każda osoba ludzka jest chciana, kochana i potrzebna i w której każdy człowiek takim się właśnie czuje” – podkreślił abp Martin.

za: ekai.pl, pch24.pl


Wiadomości

* cena brutto + koszt dostawy