Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv
Strona główna / Informacje / Jeszcze przez miesiąc trwa zbiórka podpisów pod projektem „Tak dla rodziny, nie dla gender”

Jeszcze przez miesiąc trwa zbiórka podpisów pod projektem „Tak dla rodziny, nie dla gender”

W obecnej sytuacji epidemiologicznej zbiórki publiczne i dotychczasowy sposób zbierania podpisów jest niemożliwy – dlatego każdy sposób dotarcia do znajomych aby zebrali kilka podpisów jest bardzo ważny.

Warto zebrać nawet kilka podpisów w gronie najbliższej rodziny i znajomych – chodzi przecież o ochronę polskich rodzin! – Kartę można pobrać tutaj.

Konwencja stambulska:

  • nie identyfikuje realnych przyczyn przemocy, zamiast tego instrumentalnie wykorzystuje problem przemocy do forsowania ideologii gender
  • zobowiązuje polski rząd do promowania „niestereotypowych ról płciowych” w polskich szkołach
  • posługuje się pojęciem gender zakładającym, że kobiecość i męskość to tylko społeczne konstrukty, co może prowadzić do negacji konstytucyjnej tożsamości małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny
  • zobowiązuje polskie władze do „wykorzenienia” zwyczajów i tradycji opartych na szerokim i niejasnym pojęciu „stereotypowego” modelu roli kobiet i mężczyzn!

Słowacja i Węgry odmówiły ratyfikacji Konwencji stambulskiej, a bułgarski Trybunał Konstytucyjny uznał ją za niekonstytucyjną ze względu na naruszenie zasady demokratycznego państwa prawa.

 

Również Prezydium Komisji Episkopatu Polski opowiedziało się za inicjatywą: „Z uznaniem przyjmujemy powstanie społecznej inicjatywy ustawodawczej na rzecz wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej i zastąpienia jej Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny, zachęcając do wspierania tej akcji.”

Więcej w naszym Magazynie  i na strony internetowej inicjatywy: www.chronmyrodziny.pl.

 


Wiadomości

* cena brutto + koszt dostawy