Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv
Strona główna / Informacje / NARODOWY MARSZ ŻYCIA, 24 marca, WARSZAWA

NARODOWY MARSZ ŻYCIA, 24 marca, WARSZAWA

Drodzy Przyjaciele,
24 marca, jak co roku, obchodzić będziemy Narodowy Dzień Życia. Zgodnie z uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej „Narodowy Dzień Życia powinien stać się okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych. Dzień ten powinien być również motywem solidarności społecznej, zachętą do wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia”. Uchwała o ustanowieniu w Polsce państwowego święta – Narodowego Dnia Życia – była odpowiedzią Polskiego Parlamentu na apel Jana Pawła II, zawartą w encyklice „Evangelium Vitae”, aby „corocznie w każdym kraju obchodzono Dzień Życia”.
Głównym punktem obchodów tegorocznego święta będzie Narodowy Marsz Życia, który przejdzie tego dnia ulicami Warszawy.


Marsz ma mieć charakter przede wszystkim afirmujący życie człowieka, prawo do życia od urodzenia do naturalnej śmierci i rodzinę jako naturalne środowisko życia człowieka. Będziemy jednak chcieli
upomnieć się także o konkretne działania władz, obiecane i deklarowane, a obecnie zaniechane, które stanowią bardzo ważne elementy budowania w naszym kraju sprawiedliwego ładu społecznego, w którego centrum jest godność człowieka i prawa rodziny. Chcemy po raz kolejny upomnieć się o pełne prawo do życia dla każdego dziecka. Będziemy więc apelować o jak najszybsze przyjęcia przez Sejm obywatelskiego projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”, pod którym podpisało się ponad 800 tysięcy obywateli. Będziemy także domagali się wypowiedzenia przez nasze państwo genderowej Konwencji Stambulskiej. W zamian postulować będziemy przyjęcie Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny.

Zachęcam wszystkich obrońców życia do dania świadectwa i licznego udziału w tym ważnym wydarzeniu!

dr Paweł Wosicki
prezes Fundacji „Głos dla Życia”


Wiadomości

* cena brutto + koszt dostawy