Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv
Strona główna / Informacje / „Niesprawiedliwość wobec narodu”

„Niesprawiedliwość wobec narodu”

Decyzja Sądu Najwyższego USA, zrównująca w prawie „małżeństwa” homoseksualne z małżeństwami kobiety i mężczyzny oznacza tragedię dla małżeństwa i naszego narodu – stwierdzili przewodniczący episkopatu USAkard. Timothy Dolan oraz przewodniczący Komisji ds. Rodziny, abp Salvatore Cordileone.

 

Trybunał odrzucił część Ustawy Broniącej Małżeństwa z 1996 roku oraz odmówił orzekania na podstawie kalifornijskiej propozycji 8. Orzeczenie zapadło stosunkiem głosów 5 do 4, a przeciwny był przewodniczący Trybunału, John G. Roberts.

W oświadczeniu episkopatu stwierdzono, że Sąd Najwyższy dopuścił się głębokiej niesprawiedliwości wobec narodu amerykańskiego, odrzucając Federalną Ustawę o Obronie Małżeństwa. Sąd nie miał racji. Rząd federalny powinien respektować prawdę, że małżeństwo to związek jednego mężczyzny i jednej kobiety, nawet wówczas, gdy nie potrafią jej obronić poszczególne stany. Ochrona wolności i sprawiedliwości wymaga, aby wszystkie przepisy, federalne i stanowe, respektowały prawdę, w tym prawdę o małżeństwie.

Dalej biskupi stwierdzają, że dobro wspólne wszystkich, a zwłaszcza dzieci, zależy od społeczeństwa, które usiłuje wspierać prawdę małżeństwa. Nadszedł czas, aby podwoić wysiłki, by świadczyć o tej prawdzie. Decyzje te są częścią debaty publicznej o wielkim znaczeniu. „Przyszłość małżeństwa i dobrobytu naszego społeczeństwa wisi na włosku. Małżeństwo jest jedyną instytucją, która łączy mężczyznę i kobietę na całe życie, zapewniając każdemu dziecku, które rodzi się w ich związku bezpieczny fundament matki i ojca” – czytamy w oświadczeniu. Kierownictwo episkopatu USA przypomina, że niezależnie od orzeczeń ludzkich, różnica płci między kobietą i mężczyzną, między ojcem a matką ma istotne znaczenie. Pomimo, że współczesna kultura nie potrafiła umocnić małżeństwa, nie oznacza to, że wolno z niego zrezygnować. „Jest teraz pora na umocnienie małżeństwa, a nie na zmianę jego definicji” – czytamy w oświadczeniu.

Jednocześnie kierownictwo amerykańskiego episkopatu przypomina, że kiedy Jezus nauczał o znaczeniu małżeństwa, będącego wyłącznym związkiem kobiety i mężczyzny na całe życie – odwołał się do początku: kiedy Bóg stworzył człowieka: mężczyzną i kobietą (Mt 19). W obliczu zwyczajów i przepisów swego czasu Jezus nauczał niepopularnej prawdy, którą każdy może zrozumieć. „Prawda o małżeństwie trwa, a my nadal będziemy odważnie ją głosić, z ufnością i miłosierdziem”deklarują amerykańscy biskupi. W obliczu tej dramatycznej decyzji Sądu Najwyższego kierownictwo episkopatu USA wzywa przywództwo i ludzi dobrej woli do wspólnego krzewienia i obrony jedynego sensu małżeństwa: jeden mężczyzna i jedna kobieta na całe życie. Prosimy również o modlitwę, w czasie gdy decyzja Trybunału jest sprawdzana a jej konsekwencje wyjaśniane” – napisali kard. Dolan i abp Cordileone.

za: ekai.pl, pch24.pl


Wiadomości

* cena brutto + koszt dostawy