„O prawo do urodzenia zdrowego dziecka” | Fundacja Głos dla życia

Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv
Strona główna / Informacje / „O prawo do urodzenia zdrowego dziecka”

„O prawo do urodzenia zdrowego dziecka”

Rosyjski ruch „Kobiety za życiem” organizuje dzisiaj w centrum Moskwy manifestację przeciwko aborcji. Przewodnicząca ruchu, Natalia Moskwitina, powiedziała, że wcześniej kobiety walczyły o równouprawnienie z mężczyznami. Obecnie nadszedł moment do walki o najważniejsze prawo kobiety – „prawo do urodzenia zdrowego dziecka”.

Moskwitina podkreśliła, że najbliższa manifestacja  będzie okazją do zaprezentowania działaczek kierowanego przez nią ruchu jako kobiet wykształconych o dużych aspiracjach życiowych, którym urodzenie dziecka, a nawet większej ich liczby, nie przeszkadza w uzyskiwaniu sukcesu życiowego.

Przewodnicząca ruchu „Kobiety za życiem” dodała, że wśród  popierających prawo człowieka do życia od chwili poczęcia są  kobiety najprzeróżniejszych zawodów, które uzyskały sukces, ale nie przeszkodziło im to w posiadaniu większej liczby dzieci, a posiadanie licznej rodziny mobilizuje je do jeszcze większych sukcesów, zwłaszcza w uzyskaniu odpowiedniego statusu społecznego. Natalia Moskwitina sama jest matką czworga dzieci.

jedenznas.pl


Wiadomości

* cena brutto + koszt dostawy