Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv
Strona główna / Informacje / Peruwiański marsz dla życia

Peruwiański marsz dla życia

750 tys. osób przeszło w sobotę ulicami Limy  w marszu dla życia. W demonstracji wzięło udział wiele kobiet w ciąży, rodzice z małymi dziećmi, młodzież, niepełnosprawni, osoby zakonne, chrześcijanie różnych wyznań oraz politycy. Błogosławieństwa udzielił też za pośrednictwem kard. Juana Luisa Ciprianiego Ojciec Święty. Informując o tym zebranych, arcybiskup Limy powiedział: „Jesteśmy ludźmi pokoju i tolerancji; chcemy, aby wszyscy mieli tę samą wolność słowa”.

Kard. Ciprini zachęcił manifestantów, by modlili się w intencji rodziny, a także za „kobiety, które z jakiegoś powodu dokonały aborcji i potrzebują przebaczenia. Nie możemy jednak pozwolić by mówiono, że aborcja jest w porządku, bo to nie jest w porządku, to jest morderstwo!” – dodał peruwiański hierarcha.

Demonstracji towarzyszyły koncerty z utworami podkreślającymi znaczenie obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, godności kobiet i rodziny. Choć prawa do życia od chwili poczęcia broni peruwiańska konstytucja – stanowiąc, że „Obrona człowieka i szacunek dla jego lub jej godności jest najważniejszym celem społeczeństwa i państwa”, to jednak w 2014 r. rząd dopuścił wykonywanie aborcji w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia matki.

W Peru każdego roku 25 marca obchodzi się Dzień Dziecka Poczętego.

 

fot. RV


Wiadomości

* cena brutto + koszt dostawy