Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv
Strona główna / Informacje / Ponad 160 tys podpisów w Sejmie

Ponad 160 tys podpisów w Sejmie

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia złożyła dzisiaj w Sejmie ponad 160 tys. podpisów zebranych pod apelem do parlamentarzystów o uchwalenie pełnej ochrony życia.

Wcześniej (14 września br.) PFROŻ przedłożyła w Sejmie własny projekt ustawy likwidującej 3 wyjątki, przy których można dzisiaj legalnie dokonać aborcji. Projekt został złożony w trybie petycji.

Przy okazji składania podpisów prezes Federacji, dr Paweł  Wosicki podkreślił, że projekt zapewnia pełnoprawną ochronę wszystkich dzieci poczętych i jednocześnie nie wprowadza karalności kobiet za dokonanie aborcji. „Jest dużo mniej kontrowersyjny i dlatego nie będzie budził aż tylu emocji” – zauważył dr Wosicki.

Z kolei Lidia Klempis z PFROŻ powiedziała: „Mamy wielką nadzieję, że Sejm jednak zajmie się tą ustawą, którą złożyliśmy do Komisji ds. petycji i ochrona życia w Polsce będzie pełna. Będziemy prosić, nalegać i nie ustawać”.

Natomiast Aleksandra Gil – członek Zarządu PFROŻ – odnosząc się do odrzucenia dzisiaj przez Sejm projektu Komitetu „Stop aborcji”, stwierdziła: „Proszę zobaczyć, że projekt Ordo Iuris i nasz, czyli Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia w tej kwestii jest zbieżny. Zebraliśmy razem prawie 700 tys. podpisów. I teraz pytamy – czy my musimy te 700 tys. wyprowadzić na ulice?

za: wpolityce.pl


Wiadomości

* cena brutto + koszt dostawy