Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv
Strona główna / Informacje / Zapraszamy na sympozjum wokół „Humane vitae”!

Zapraszamy na sympozjum wokół „Humane vitae”!

Świętując Jubileusz 50-lecia ogłoszenia encykliki Humanae Vitae pragniemy na nowo wsłuchiwać  się w jej treść, odczytywać  głębię i niezmienną prawdę, która stanowi  małżeński kompas na życie.

Chcemy poddać refleksji i na nowo odkryć sens, prawdę i piękno miłości małżeńskiej, godności przekazywania ludzkiego życia oraz wartości i misji rodziny we współczesnym świecie, dlatego zapraszamy na Sympozjum Miłość-Małżeństwo-Rodzicielstwo, które odbędzie się 5 maja 2018 r. na Wydziale Teologicznym w Poznaniu (ul. Wieżowa 2/4)

 

25 lipca 1968 roku, Papież Paweł VI ogłosił encyklikę na temat zasad moralnych w dziedzinie przekazywania życia ludzkiego pt. Humanae Vitae. Encyklika powstała w środku cywilizacyjnej burzy. Był to głos sprzeciwu wobec  antykoncepcji i rewolucji obyczajowej pokolenia 1968.  Od tego czasu coraz częściej encyklika Humanae Vitaespostrzegana jest  jako profetyczny głos Kościoła.  Według wielu teologów  to najważniejszy dokument Magisterium Kościoła z XX wieku.

Dzisiaj,  jesteśmy bogatsi doświadczeniem ostatniego półwiecza.  Wobec tej próby czasu, Humanae Vitae prowokuje do zadawania pytań, zdaje się dużo bardziej, niż w momencie jego powstania.  Czy istnieje gotowa recepta na szczęście w miłości? Czy antykoncepcja jest rzeczywiście szkodliwa? A może jest czasem tylko „mniejszym złem” w imię „większego dobra”? Gdzie są granice naszej wolności w podejmowaniu decyzji o rodzicielstwie? Czym jest a czym nie jest odpowiedzialne rodzicielstwo?

I w końcu: Jakie są konsekwencje przyjęcia lub odrzucenia Humanae Vitae?

Program i informacje: encyklika68.pl

Zapraszamy serdecznie!

Młode Małżeństwa przy Duszpasterstwie Rodzin w Poznaniu,
Uniwersytet Adma Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Teologiczny UAM w Poznaniu


Wiadomości

* cena brutto + koszt dostawy