Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv
Strona główna / Informacje / Zgodziła się na aborcję, popełniła samobójstwo

Zgodziła się na aborcję, popełniła samobójstwo

Ashli Blake, 15-letnia Brytyjka, niespełna dwa lata temu popełniała samobójstwo po tym, jak zgodziła się na aborcję. Dziś opinia publiczna zna więcej szczegółów o sprawie, która była przedmiotem śledztwa i procesu sądowego.
Dziewczyna miał 13 lat, gdy zaczęła się spotykać ze starszym o 4 lata chłopakiem – Marcusem Webbem. Po pewnym czasie zaszła z nim w ciążę. Postanowiła jednak urodzić dziecko. Niestety matka dziewczyny wywarła presję na córkę, by dokonała aborcji.

Po przerwaniu ciąży, Webb  – jak okazało się w toku śledztwa – kpił z dziewczyny, wysyłając jej m.in. prześmiewczą kartkę na Dzień Matki.  

Tragiczne doświadczenie, do którego została nakłoniona przez matkę, a także opuszczenie przez chłopaka spowodowało, że Ashli Blake we wrześniu 2014 zeskoczyła z wieży w New Forest, popełniając samobójstwo.

Śledztwo wykazało, że Marcus Webb – określony w trakcie procesu jako człowiek „bardzo niedojrzały” – dopuścił się seksualnego wykorzystania dziewczyny. Na początku marca 2016 r. został skazany na cztery lata więzienia.

za/fot: lifenews.com


Wiadomości

* cena brutto + koszt dostawy