Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv
Strona główna / Informacje / Zmarł niestrudzony Obrońca Życia – dr inż. Antoni Zięba

Zmarł niestrudzony Obrońca Życia – dr inż. Antoni Zięba

W święto Matki Boskiej Królowej Polski, po ciężkiej chorobie zmarł dr inż. Antoni Zięba.

Pogrzeb odbędzie się 8 maja w Krakowie.

Odchodził do Domu Ojca zaopatrzony świętymi sakramentami, pełen ufności i pokoju, w obecności swej ukochanej Żony.

Był człowiekiem głębokiej wiary, obrońcą życia od poczęcia do naturalnej śmierci, wrażliwym na los i potrzeby ubogich rodzin, współzałożycielem Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci i World Prayer for Life, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, wiceprezesem Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, wydawcą i redaktorem wielu czasopism katolickich, emerytowanym pracownikiem naukowym Politechniki Krakowskiej, założycielem Krakowskiego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, członkiem Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie i Zakonu Rycerzy Kolumba, laureatem licznych nagród, w tym papieskiego medalu „Pro Ecclesia et Pontifice”, kochającym Mężem, Ojcem i Dziadkiem.

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona 8 maja (wtorek) o godz. 16 w kościele parafialnym Matki Boskiej Zwycięskiej w Krakowie-Borku Fałęckim, po czym nastąpi złożenie ś.p. Zmarłego do grobu na cmentarzu przy ul. Zawiłej. Jego życzeniem było, aby zamiast kwiatów złożyć datki na potrzeby Hospicjum św. Łazarza (obecni będą wolontariusze).

Wszystkim, którzy modlili się o Jego wyzdrowienie, z całego serca dziękujemy, a teraz prosimy gorąco o modlitwę za spokój Jego duszy. Choć śmierć przerwała Jego ziemskie życie, nie przekreśliła znaczenia misji, której służył przez długie lata. Wdzięczni za Jego obecność pośród nas i wskazywanie kierunku działań, będziemy dokładać starań, aby dzieło obrony życia owocnie kontynuować.

Współpracownicy i Przyjaciele

www.pro-life.pl

fot: youtube.com


Wiadomości

* cena brutto + koszt dostawy