W rodzinie siła – podjąć dziedzictwo Ulmów”, to temat konferencji, która odbędzie się 9 grudnia (sobota) 2023 w Poznaniu (Pałac Działyńskich, Stary Rynek 78/79). Patronat honorowy nad wydarzeniem objął metropolita poznański, ks. abp Stanisław Gądecki.

 W spotkaniu weźmie udział szereg cieszących się autorytetem polityków, publicystów, pracowników nauki i działaczy społecznych, m.in. Marek Jurek, Jan Pospieszalski, Agnieszka Bugała (autorka książki „Ulmowie. Sprawiedliwi i błogosławieni”), Bartłomiej Wróblewski, Bogdan Kiernicki, Paweł Wosicki, Piotr Wołochowicz.

Celem spotkania jest refleksja nad zadaniami i wyzwaniami stojącymi przed środowiskami obrony życia i rodziny w Polsce w nowej sytuacji społeczno-politycznej. Co robić i jak działać, aby nie zaprzepaścić mozolnie wypracowanych przez ostatnie lata rozwiązań służących rodzinie? Czy Polska pozostanie pro-life? W jaki sposób kształtować młode pokolenie, by było wrażliwe na sprawy życia i rodziny?

To są pytania o fundamentalnym znaczeniu dla przyszłości naszej Ojczyzny. Odpowiedzi na nie mogą służyć nakreśleniu planu działania na najbliższe lata dla organizacji pro-life i prorodzinnych.

Konferencja składa się z dwóch części: wykładowej oraz panelowej, która podejmie dwa tematy: „ Jak skutecznie bronić życia i rodziny?” oraz „Walka o serca i umysły młodych w dobie hedonizmu i zamętu”.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracja udziału oraz szczegółowy program - na stronie internetowej: www.benedictus.pl/w-rodzinie-sila/

Głównym organizatorem konferencji jest Fundacja Św. Benedykta. Przy organizacji spotkanai współpracuje Fundacja "Głos dla Życia".