Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv

2/2008 – Niedoceniany dar macierzyństwa

W najnowszym magazynie „Głos dla Życia”:
Bogna Białecka w artykule „Pani domu — najważniejsza kariera” zauważyła, że współczesna kobieta poddawana jest ogłupiającej propagandzie feministycznej, która deprecjonuje macierzyństwo i ideały rodzinne. Autorka — z zawodu psycholog — podkreśla: „Dla kobiety samorealizacja przez bycie panią domu, matką, osobą dbającą o relacje emocjonalne z innymi ludźmi jest ważniejsza niż kariera zawodowa i pięcie się po szczeblach hierarchii”. Niestety, za pośrednictwem wpływowych mediów wmawia się matkom, że jeśli chcą zająć się wychowaniem dzieci i pozostać w domu, stają się kimś gorszym…

 

Hanna Wujkowska, doradca premiera ds. rodziny w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, w interesującym wywiadzie dla „Głosu dla Życia” podzieliła się swoim doświadczeniem, jak łączy rolę żony, matki, lekarza i osoby zaangażowanej w sprawy społeczno-polityczne. Wujowska opisała w mocnych słowach swoje spotkania z feministkami: „Bardzo raziła mnie ich pycha, arogancja i niechęć do kobiet, które wyrażały odmienne zdanie, np. w sprawie macierzyństwa”.

Ks. Marek Dziewiecki zaznaczył, że dojrzałe macierzyństwo i ojcostwo są owocem potrójnej miłości — do Boga, współmałżonka i samej siebie. Człowiek, który np. nie umie kochać małżonka, tym bardziej nie będzie umiał dojrzale pokochać własnego dziecka — podkreślił duchowny w swoim stałym cyklu „Powołani do życia i świętości”.

Bruce Abramson dokonuje cennej analizy Konwencji Praw Dziecka przyjętej na forum ONZ. Dostarcza w ten sposób intelektualnej amunicji dla każdego obrońcy życia. Okazuje się, że Konwencja — o czym wielu ludzi w ogóle nie wie — chroni także dzieci poczęte. Państwa, które zalegalizowały u siebie aborcję, a jednocześnie ratyfikowały Konwencję, w rzeczywistości w ogóle jej nie przestrzegają. Przypomnienie o tym jest istotne w związku z akcją — której patronuje Stolica Apostolska — na rzecz wprowadzenia przez ONZ światowego moratorium zakazującego wykonywania aborcji.Abramson zachęca także działaczy pro-life do zmiany języka, którym bronią życia i by nie dostosowywali się do warunków debaty ustalonych przez zwolenników cywilizacji śmierci.

Andrew Greenwell w korespondencji ze Stanów Zjednoczonych — zatytułowanej „Wyznania świeckiego heretyka” — napisał, że odkąd Sąd Najwyższy USA zalegalizował w tym kraju aborcję, stała się ona swego rodzaju „dogmatem”, elementem świeckiej religijności. Niektórzy zwolennicy cywilizacji śmierci nazywają nawet perwersyjnie aborcję „świeckim sakramentem”. A ktokolwiek spróbuje nie wierzyć ów „dogmat” i skrytykować „sakrament” jest napiętnowany przez kapłanów z politycznie poprawnego establishmentu.

Poza tym w „Głosie dla Życia” wiele innych tekstów, m.in. cenionego publicysty prorodzinnego — Jacka Pulikowskiego, nowości ze świata NPR w dziale „Fundamenty Rodziny”, wiadomości z kraju i zagranicy na tematy pro-life oraz informacje o pierwszym w Polsce „Modlitewniku obrońcy życia i rodziny”.

DARIUSZ HYBEL

Głos dla Życia dostępny w prenumeracie ( roczna – 30 zł, półroczna – 15 zł). Zamówienia można składać drogą pocztową lub elektroniczną: Fundacja „Głos dla Życia”, ul. Forteczna 3, 61 – 362 Poznań, tel. (61) 653 03 91, fax (61) 653 03 94, e-mail: glos@prolife.com.pl www.prolife.com.pl. Wpłat można dokonywać na blankietach pocztowych lub bezpośrednio na konto: nr 22 1090 1359 0000 0000 3501 8621.

« Powrót do sklepu

* cena brutto + koszt dostawy