Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv

Synod biskupów o młodzieży

czasem pocieszenia i nadziei

„Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”: synod o młodzieży, trwający od 3 do 28 października to niebywałe wydarzenie. Jak podkreślił abp Gądecki „Nowością Synodu było to, że wprowadzono zmiany metodologiczne. W samym zgromadzeniu wzięło udział 268 ojców synodalnych oraz grupy młodzieży z całego świata, co stanowiło ubogacenie tego spotkania. Panowała pogodna atmosfera, co wzmocniła permanentna obecność Ojca Świętego”.
Polskę reprezentowało czterech biskupów z ramienia Konferencji Episkopatu Polski: abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski (KEP) i wiceprzewodniczący Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE); abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki i przewodniczący Rady KEP ds. Nowej Ewangelizacji, bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży oraz z nominacji papieskiej bp Marian Florczyk, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Sportowców.
W Instrumentum laboris – dokumencie, który był podstawą do dyskusji i wyznaczył charakter obrad, czytamy, że „towarzyszenie młodym ludziom na ich drogach wiary i rozeznawania to zarówno radość, jak i święty obowiązek”. Poznanie, interpretacja i dokonanie wyboru – trzy aspekty, podejmowane w rozeznawaniu duchowym, nadały kształt i porządek dyskusji. Nowością na synodzie było zwiększenie czasu wypowiedzi z 3 na 4 minuty oraz trzyminutowe przerwy po pięciu wypowiedziach.

czytaj więcej w wydaniu papierowym

* cena brutto + koszt dostawy