Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv

Aborcja nie jest rozwiązaniem

Jednym z najczęściej wykorzystywanych przez zwolenników aborcji argumentów za jej dostępnością jest sytuacja ofiar gwałtu, które w jej wyniku poczęły dziecko. Aborcja jest przedstawiana jako jedyna sensowna forma pomocy tym kobietom. Jest to fałsz.
Aborcja nie jest ani pomocą, ani rozwiązaniem problemu gwałtu, którego rezultatem jest ciąża. Choć badań naukowych, w których wzięły udział takiej osoby jest niewiele, ich wyniki są jednoznaczne.
1. Ofiary gwałtu, które w jego wyniku poczęły dziecko, w zdecydowanej większości przypadków nie chcą aborcji.
Dr David Reardon, dyrektor Elliot Institute, badacz skutków aborcji i współautor wydanej w 2000 r. książki „Victims and Victors” zawierającej opis badań naukowych i świadectwa kobiet, które poczęły w wyniku gwałtu, mówi: „Typowo większość ludzi akceptuje założenie, że ofiary napaści seksualnej nie tylko chcą aborcji, lecz że odniosą z niej korzyści. Zakładają, że aborcja pomoże ofiarom przejść do porządku dziennego nad napaścią, szybciej odzyskać zdrowie i uniknąć problemów związanych z wychowywaniem niechcianego potomka, opisywanego często nie jako „dziecko kobiety”, lecz „dziecko gwałciciela”.
Badania przeprowadzone przez Elliot Institute prowadzą do wręcz przeciwnych wniosków. 70% ofiar gwałtu wybiera urodzenie dziecka zamiast aborcji (nawet gdy jest łatwo dostępna). Żadna z kobiet, które zdecydowały się na urodzenie dziecka, nie żałowała tej decyzji. Z kolei 78% kobiet, które dokonały aborcji, uważają, że było to złe rozwiązanie. Podobne są wyniki badań Sandry Makhorn (badania te opisane są w książce pod redakcją Mall D., Watts W.F: „The Psychological Aspects of Abortion”) – 75 do 80% ofiar gwałtu nie wybiera aborcji, lecz decyduje się na urodzenie dziecka w ten sposób poczętego.

czytaj więcej w wydaniu papierowym

zamów prenumeratę

 

* cena brutto + koszt dostawy