Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv

Bez nich świat stałby się uboższy

Każdy człowiek jest bezcennym, wyjątkowym darem. W trakcie naszego istnienia realizujemy swój potencjał, talenty i misję życiową.

Istnieje powiedzenie: nie ma ludzi niezastąpionych. To nieprawda. Każdy człowiek jest jedyny w swoim rodzaju i gdyby nie istniał, zabrakłoby ogromu dobra, które wniosłaby jego niepowtarzalna obecność.
Nic tak namacalnie nie uzmysławia tej prawdy, jak ludzie, którzy mieli zostać poddani aborcji, a jednak… żyją. Chodzi tu zwłaszcza o dwie sytuacje. Pierwsza – kiedy dziecko w okresie prenatalnym zostało zdiagnozowane jako chore i zalecano przerwanie ciąży. Druga – gdy mama była chora, a remedium by ocalić jej zdrowie czy życie było to samo: aborcja.
Jednak dzieci te nie zostały zabite. Swoim późniejszym życiem udowodniły, że bez nich nasz świat stałby się uboższy.
Andrea Bocelli
Słynny piosenkarz włoski Andrea Bocelli na jednym z koncertów, opowiedział wzruszającą historię o swej matce. Kobieta – będąc w ciąży – znalazła się w szpitalu z powodu ataku wyrostka robaczkowego. Kiedy atak ustał, lekarze zachęcali ją do aborcji, mówiąc, że to będzie najlepsze rozwiązanie, gdyż dziecko urodzi się niepełnosprawne.
Kobieta nie zgodziła się. Andrea Bocelli nazwał ją „bohaterską matką”. Dzięki jej decyzji urodził się słynny śpiewak, tenor, kompozytor i producent, który dostarczył milionom ludzi wielu unikalnych wrażeń artystycznych.
I choć urodził się z poważną wadą wzroku, a potem go zupełnie stracił, nie przeszkodziło mu to w rozwoju muzycznych talentów i zdobyciu
międzynarodowego uznania. Jest do dziś najlepiej sprzedającym się śpiewakiem operowym. Na świecie sprzedało się ponad 75 mln egzemplarzy jego płyt.

czytaj więcej w wydaniu papierowym

zamów prenumeratę

* cena brutto + koszt dostawy