Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv

Bronimy życia w Polsce i świecie

 

Prezentujemy wywiad Inżyniera z Jakubem Bałtroszewiczem – nowym prezesem Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Wywiad ten został przeprowadzony przez Inżyniera Antoniego Ziębę parę miesiący przed jego śmiercią.
  • Zacznijmy od korzeni Pana zaangażowania w obronę życia. Wraz ze współpracownikami założył Pan Fundację Jeden z Nas, którą obecnie kieruje. Jak powstała ta organizacja?

Wszystko zaczęło się przed wielu laty, kiedy jeszcze pracowałem w Fundacji Pro Humana Vita (współzakładała ją pani profesor Wanda Półtawska), gdzie tworzyłem pismo bioetyczne „IMAGO”. Jako redaktor naczelny zostałem zaproszony, wtedy przez eurodeputowanego, Konrada Szymańskiego do Brukseli na organizowany przez niego Europejski Tydzień dla Życia. Wówczas zawiązała się Europejska Inicjatywa Obywatelska Jeden z Nas, która miała zakazać finansowania – z pieniędzy podatnika unijnego – aborcji i eksperymentów na embrionach ludzkich. Jako jedyny Polak obecny na Europejskim Tygodniu dla Życia zostałem zaproszony do wzięcia udziału w tej inicjatywie. Byłem jej krajowym koordynatorem. Tamta współpraca pomiędzy organizacjami w Europie doprowadziła do stworzenia Federacji One Of Us. W listopadzie 2013 r. w Krakowie gościli przedstawiciele ponad 30 organizacji pro-life z 20 krajów Europy. Podjęto decyzję o stworzeniu Europejskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

czytaj więcej w wydaniu papierowym – zamów BEZPŁATNIE

* cena brutto + koszt dostawy