Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv

Co niszczy małżeństwo i rodzinę?

1. Odejście od świata wartości wyższych
Odejście od Boga i Jego przykazań jest najczęstszym czynnikiem towarzyszącym rozpadowi małżeństwa i pogubieniu życiowemu zarówno małżonków, jak i ich dzieci. Wypełnianie drugiej tablicy przykazań Bożych chroni człowieka indywidualnie oraz jego rodzinę przed wieloma nieszczęściami. Badania (Mercedes Wilson, USA) pokazują, że małżeństwa chodzące co niedzielę do kościoła rozwodzą się 25 razy rzadziej niż średnia krajowa, a małżeństwa, które dodatkowo codziennie się wspólnie modlą, 750 razy rzadziej. Potwierdza to moje doświadczenie w poradnictwie.
Ponadto wiem z doświadczenia, że małżeństwa, które w kryzysie powracają do porzuconych wartości i praktyk religijnych, podnoszą się z upadków w sposób zadziwiający i trwały. Jest to łatwe do wytłumaczenia na gruncie psychologii, ponieważ wszystkie przykazania (czcij ojca i matkę, nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie pożądaj…) chronią prawdziwe dobro człowieka i jego rodziny. Dla wierzących istnieje jeszcze inne wytłumaczenie tego fenomenu, a mianowicie łaska nadprzyrodzona. Uczciwość (nie pobożność) nakazuje mi stwierdzić, że małżeństwa, które mocno trzymają się sakramentu małżeństwa, mimo rozlicznych trudności nie rozpadają się i trwają razem do śmierci. Jest to bardzo ważne świadectwo dla trwałości małżeństw ich dzieci.

Wniosek: skoro religijność jest czynnikiem chroniącym małżeństwo i rodzinę, w interesie państwa jest, by jego obywatele byli religijni i wypełniali przykazania. Państwo powinno zwalczać skutecznie wszelkie przejawy nieuczciwej walki z Kościołem, z przedsięwzięciami „kulturalnymi” szydzącymi z wartości i uczuć religijnych, z profanacjami miejsc i przedmiotów kultu, z bezpodstawnymi i oszczerczymi atakami na kapłanów…itd.

czytaj więcej w wydaniu papierowym

* cena brutto + koszt dostawy