Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv

„Co z prawem człowieka do aborcji?”

Jestem przeciwnikiem aborcji, ale…

Komentując orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję eugeniczną (ciężkie i nieodwracalne wady płodu, jego choroba) za niezgodną z konstytucją, Komisarz Praw Człowieka przy Radzie Europy, Dunja Mijatović napisała na Twitterze: „Usuwanie podstawy dla niemal wszystkich legalnych aborcji w Polsce jest równoznaczne z łamaniem i pogwałceniem praw człowieka”.

Politycy
Widać wyraźnie, że Mijatović nie nadaje się do pełnienia swojej funkcji. Niby broni praw człowieka, ale tylko tych, którzy zdążyli się już urodzić. Prawa do życia osób nienarodzonych nie broni. Co więcej, uważa, że dorośli – ludzie narodzeni, mogą zabijać dzieci – ludzi nienarodzonych i jeszcze nazywa tę okrutną praktykę „prawem człowieka”. Mijatović nie jest odosobniona w swoim podejściu do aborcji.
Poseł Adam Szłapka – przewodniczący „Nowoczesnej”, relacjonując protesty przeciwników wyroku Trybunału Konstytucyjnego, które miały miejsce w stolicy Wielkopolski, napisał 23 października na Twitterze: „Poznań walczy o prawa człowieka!”. Takie oto wsteczniactwo intelektualne reprezentuje poseł z okręgu poznańskiego, który dostał się do sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej.
Z kolei inny poseł „Nowoczesnej” Mirosław Suchoń, informując o protestach w Bielsku- Białej zatwittował: „Bielsko-Biała walczy! Stop fundamentalistom! Dość deptania praw człowieka! Dość niszczenia praw kobiet!”. Znów mamy przykład zaćmieniem rozumu u kolejnego posła Koalicji Obywatelskiej. Wydaje się, że zacietrzewienie odbiera mu jasność widzenia rzeczy takimi, jakie są.

Zachęcamy do zapoznania się z szerszą argumentacją w wydaniu papierowym

* cena brutto + koszt dostawy