Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv

Heroizm i aborcja

Sloganem, który w ostatnich tygodniach zrobił zawrotną karierę w kontekście orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, jest odmieniane przez wszystkie przypadki i uznawane za argument rozstrzygający, hasło: „Nie można zmuszać kobiety do heroizmu”. Tym heroizmem, w myśl głoszących to hasło, miałoby być urodzenie dziecka chorego.

Rzucony przez skrajne środowiska feministyczne slogan został podchwycony przez środowiska, uważające się za prawicowe, a nawet katolickie. Politycy i autorytety medialne, nawet „celebryci w sutannach”, zaczęli wtłaczać do głów społeczeństwa frazę: „Tak, jesteśmy przeciwni aborcji, ale przecież nie można zmuszać kobiety do heroizmu”. Slogan ten stał się rodzajem broni masowego rażenia, niestety skutecznej, i zainfekował wiele umysłów.

Rezygnacja z procedur medycznych
Pozostawiając emocje na boku, warto zastanowić się, co tak naprawdę slogan ten oznacza i postarać się rozbroić ładunek emocjonalny, jaki niesie. Przede wszystkim wyrażenie „kobiety nie można zmuszać do heroizmu”, mimo że logicznie poprawne, nie jest adekwatne do sytuacji. Zgodnie ze słownikiem języka polskiego, heroizm to „postawa wyjątkowego bohaterstwa, poświęcenia dla innych i odwagi w szczególnie trudnej sytuacji”.

Zachęcamy do zapoznania się z szerszą argumentacją w wydaniu papierowym

* cena brutto + koszt dostawy