Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv

Hołownia. Jest pro-life, a nawet przeciw

Był natchnieniem dla rzeszy polskich katolików. Napisał sporo książek, w których popularyzował w tzw. nowoczesny sposób wiarę w Boga. Prowadził mnóstwo rekolekcji. Mówiono o nim całkiem pozytywnie: katolicki celebryta. Był dyrektorem programowym stacji Religia.tv w ramach grupy ITI. Publikował w znanych gazetach, odwołujących się do katolickich wartości. Zdecydowanie reprezentował stronę pro-life i deklarował, że będzie ją popierał.

Dziś Szymon Hołownia – bo o nim mowa – jako polityk i założyciel ruchu społeczno-politycznego Polska 2050 popiera Ogólnopolski Strajk Kobiet (OSK). Brał w nim udział. Jego najbliższy współpracownik Michał Kobosko zrobił to samo. Hołownia nie przejął się nawet tym, że zdezorientowane początkowo jego obecnością feministki, zakomunikowały mu wulgarnie w swoim zwyczaju, by w…ł. Później złagodziły ton, gdy okazało się, że Hołownia poważnie je popiera.

Krytyka nr 1
Prezes Polski 2050 dołączył do grona zagorzałych krytyków wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października 2020 r. rozszerzył w naszej Ojczyźnie zakres ochrony życia człowieka przed narodzeniem. Hołownia nie różnił się w tym niczym od skrajnej lewicy czy Platformy Obywatelskiej. Z gorliwością ganił PiS, Jarosławowa Kaczyńskiego czy biskupów. Trzeba być naiwnym, by nie widzieć w tym wysiłku na rzecz budowania swojego ruchu politycznego. Rzecz to jednak haniebna, bo odbywa się kosztem dezawuowania ochrony życia dzieci nienarodzonych.
W specjalnej odezwie komentującej wyrok TK, opublikowanej 23 października 2020, Hołownia – katolik (co zaznaczył) powiedział, że jest „do głębi oburzony tym, co zrobił Polsce Jarosław Kaczyński”, bo przecież „Trybunał Konstytucyjny to przybudówka partii Kaczyńskiego, która w sposobie działania przypomina PZPR”. Podobnie głosi liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart, która stworzyła sobie rzeczywistość alternatywną i zaraża nią innych. W jej świecie Trybunał Konstytucyjny to instytucja magister Przyłębskiej, będącej na pasku Kaczyńskiego, demokracja w Polsce nie istnieje, bo rządzi PiS, policja to niebieskie sługusy władzy, krytyczni wobec OSK dziennikarze to „psy”, niszczenie kościołów jest słuszne, łamanie reżimu sanitarnego na jej manifestacjach to wina rządu etc.

Zachęcamy do zapoznania się z szerszą argumentacją w wydaniu papierowym

* cena brutto + koszt dostawy