Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv

„Musimy być postępowi”

Jestem przeciwnikiem aborcji, ale…

W zestawie argumentacyjnym zwolenników aborcji znajduje się również ten, że legalizacja przerywania ciąży ma być wyrazem postępu, nowoczesności, rozwoju cywilizacyjnego. Czasem pojawia się też „argument”, że musimy wreszcie stać się „Europejczykami”. Określenie to jest wtedy synonimem ideału, którego rzekomo pożądamy.
Trudno nie zauważyć, że podnoszony jest on przez ludzi zakompleksionych, bezkrytycznie wpatrzonych we wszystko co „europejskie”, bez własnej tożsamości, o niewolniczej mentalności. Ideał osiągniemy m.in. wtedy, gdy zrezygnujemy z ochrony prawnej życia człowieka. Ogromna bowiem większość państw na Starym Kontynencie już to uczyniła.
Fałszywe założenie
Argumentacja o postępie cywilizacyjnym, który dane państwo urzeczywistnia legalizując aborcję, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Jest mitem. Opiera się na fałszywym – i trzeba wprost powiedzieć: barbarzyńskim – założeniu, że zabijanie człowieka w okresie prenatalnym jest czymś nowoczesnym. Jeśli już mamy tu do czynienia z nowoczesnością to tylko w wymiarze udoskonalenia metod zabijania, które wcale nie zmniejszyły jej okrucieństwa.
Zatruwanie dziecka roztworem soli (chlorkiem potasu), rozrywanie ciała dziecka na kawałki za pomocą mega pęsety, wysysanie mózgu podczas procederu aborcji przez częściowe urodzenie to tylko niektóre przykłady „nowoczesnych” metod zabijania człowieka na etapie prenatalnym. Na dodatek stosuje się je bez znieczulania dziecka.
Fakt, że legalizacja aborcji stała się czymś powszechnym w krajach Zachodu nie oznacza, że jest to dowód postępu i nowoczesności. Analizując rozwój cywilizacyjny ludzkości znajdziemy w historii mnóstwo praktyk, które wydawały się kiedyś za pożądane, a dziś są powszechnie odrzucane. Przykładem może być: niewolnictwo, segregacja rasowa, wyłączenie kobiet z praw wyborczych. Praktyki te miały swoich obrońców i promotorów. Trwały setki lat i w końcu ludzkość dojrzała do tego, by je odrzucić.
Ciekawostką jest, że Margaret Sanger – założycielka największej na świecie organizacji aborcyjnej Planned Parenthood – nawet nie ukrywała, że wśród motywów jej aktywności był rasizm i eugenika. Promowała przerywanie ciąży, by ograniczyć populację m.in. osób czarnoskórych oraz zmniejszyć liczbę niepełnosprawnych. Dziś motywy te, nawet wśród aborcjonistów uchodzą za niedopuszczalne.
Antycywilizacyjna fala
Współcześnie w krajach Zachodu obok aborcji, istnieje wiele rozwiązań, które nie mają nic wspólnego z autentycznym postępem i rozwojem moralno-kulturowym. Takie zjawiska jak: legalizacja „małżeństw” homoseksualnych, masowe rozwody, promocja zboczeń jako niestandardowych ról płciowych, ideologia gender, zabiegi in vitro, przyczyniają się do degradacji społeczeństw Zachodu. Dziś kraje tego rejonu zbierają gorzkie żniwa w postaci rozbitych rodzin, braku szacunku dla życia człowieka, niskiego przyrostu naturalnego, demoralizacji, w którą uwikłanych są miliony ludzi, zatraty instynktu samozachowawczego w wymiarze społecznym.

czytaj więcej w wydaniu papierowym

zamów prenumeratę

* cena brutto + koszt dostawy