Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv

„Nie wiadomo, od kiedy zaczyna się człowiek”

Jestem przeciwnikiem aborcji, ale…

Zwolennicy aborcji, jej legalizacji czy tzw. „prawa kobiety do wyboru” usiłują zrelatywizować prawdę dotyczącą początków życia człowieka. Jeśli poczęcie nie jest tym punktem, co nim jest? Występują tu różne „szkoły” zakłamywania rzeczywistości, manipulacji i zamieszania.
Wszystkie, one przenosząc na moment późniejszy początek życia człowieka, robią de facto przestrzeń do jego przerwania. Różnią się tylko uznaniem w punktu (momentu) czasu, od którego człowiek staje się człowiekiem i mógłby być chroniony. W aborcyjnej logice owo „później i później” jest bardzo potrzebne.
Zagnieżdżenie
Pierwsza opcja przenoszenia w czasie początku życia człowieka to moment zagnieżdżenia (implantacja) zarodka. Proces ten zaczyna się zwykle od 6 dnia rozwoju zarodka i kończy 12. Podczas tych kilku dni zagnieżdża się on w ściankach macicy, gdzie – stopniowo wzrastając – będzie przebywał do 9 miesiąca. Natura (Bóg) przygotowała mu tutaj bezpieczne schronienie.
Niektórzy uważają, że od momentu implantacji zaczyna się właściwa ciąża, „godna” objęcia medyczną opieką. Bez zagnieżdżenia nie ma mowy o ciąży i rozwoju człowieka: zarodek obumiera. Takie jest stanowisko Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która przyjęła w 1965 r. definicję początku ciąży jako moment zagnieżdżenia. Inny przykład: prestiżowe Brytyjskie Towarzystwo Medyczne (British Medical Association) w 2005 r. uznało, że aborcja oznacza terminację ciąży, której początkiem jest właśnie implantacja.

czytaj więcej w wydaniu papierowym – zamów BEZPŁATNIE

* cena brutto + koszt dostawy