Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv

Odszedł charyzmatyczny obrońca życia

W uroczystość Królowej Polski, 3 maja 2018 r. odszedł do Boga dr inż. Antoni Zięba z Krakowa – jeden z najbardziej znanych działaczy pro-life w Polsce. zmarł w wieku 70 lat i do końca był pełen energii i zaangażowania. Jego oddanie sprawie życia i rodziny było imponujące. Współpracował z „Głosem dla Życia”, publikując na naszych łamach swoje teksty.
Człowiek mediów
Inż. Zięba był wiceprezesem Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i prezesem Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Przez wiele lat pełnił funkcję wiceprezesa Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy (założył jego krakowski oddział). Zafascynowany postacią św. Maksymiliana Kolby troszczył się o rozwój dobrych mediów. Współtworzył liczne pisma katolickie: tygodnik rodzin „Źródło”, dwutygodnik dla młodzieży„Droga”, miesięcznik dla nauczycieli i wychowawców „Wychowawca”, „Służba Życiu”, miesięcznik rodzin „Nasza Arka” i „Cuda i Łaski Boże”, tygodnik dla najmłodszych dzieci „Ola i Jaś”, miesięcznik „Dominik”.
Był publicystą pro-life, autorem wielu tekstów, redaktorem. Współpracował z TV Trwam, Radiem Maryja, „Naszym Dziennikiem”. Antoni Zięba rozumiał wartość nowych technologii przekazu. Przy współpracy z Katarzyną Urban i Dariuszem Hyblem prowadził pierwszy w Polsce videoblog pro-life „Tylko życie ma przyszłość”, który był publikowany na youtube.

czytaj więcej w wydaniu papierowym – zamów BEZPŁATNIE

* cena brutto + koszt dostawy