Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv

Pokazujemy aborcję, aby ją powstrzymać

Jak sprawić, by aborcja została powstrzymana – aby zabijanie dzieci, dziś legalne w Polsce w trzech przypadkach i dokonywane średnio trzy razy dziennie, na zawsze zostało potępione jako ludobójstwo i w konsekwencji zakazane?

Historia nauczycielką

Odpowiedź znajduje się na kartach historii. Wystarczy prześledzić dzieje walki o zniesienie dyskryminacji rasowej, której przewodził dr Martin Luther King, kampanię społeczną zorganizowaną przez brytyjskiego dziennikarza Edmunda Morela, który informował opinię publiczną o zbrodniach króla Belgii Leopolda II w Kongo (wymordował 8 milionów ludzi) czy walkę o zniesienie niewolnictwa prowadzoną przez Williama Wilberforce’a, brytyjskiego polityka i przywódcę ruchu abolicjonistycznego.
Przykładów skutecznych kampanii, które doprowadziły do powstrzymania okrutnych rzezi i niesprawiedliwego traktowania ludzi jest więcej. Co najistotniejsze, mają one kilka istotnych wspólnych cech – przede wszystkim to, że ofiar nie było widać. Niewolnicy w odległych koloniach, czarnoskórzy obywatele USA w stanach południowych czy Kongijczycy w prywatnym państwie Leopolda doświadczali strasznych prześladowań, torturowano ich i mordowano, a świat nic o tym nie wiedział.
Do czasu. Momentem zwrotnym w walce o zniesienie niewolnictwa było wypuszczenie serii grafik przedstawiających okrucieństwo plantatorów i handlarzy. Przeprowadzenie skutecznej reformy społecznej stało się możliwe dzięki obrazom. Później nastąpił rozwój fotografii, która na zawsze zmieniła świadomość ludzi, okazując się niezastąpionym i bardzo skutecznym narzędziem w walce z terrorem w Kongo oraz z wieloma innymi patologiami, które społeczeństwa musiały zobaczyć. W konsekwencji możliwa stała się zmiana w świadomości ludzi posunięta aż do faktycznego, prawnego zakazu niesprawiedliwych i bestialskich czynów przeciwko tym, których uważano za „podludzi”.

Współczesne ludobójstwo

Co ma to wspólnego z aborcją? Wszystko. W XXI wieku nasze pokolenie również mierzy się z problemem ludobójstwa. Jest to ludobójstwo, którego nie widać, jest ono legalne, a jego ofiarami są ci, których określa się mianem „zlepka komórek”, „płodów”, „produktów poczęcia”. Statystyki są porażające – tylko w 2018 roku zabito na świecie aż 42 miliony nienarodzonych dzieci, a trzeba pamiętać, że takie dane zawarte są w oficjalnym sprawozdaniu WHO. A co z tymi, o których nikt się nie dowie, zabitymi chociażby poprzez zastosowanie pigułek poronnych? Ta liczba jest więc znacznie wyższa. Tym samym aborcja stała się główną przyczyną śmierci na świecie.

czytaj więcej w wydaniu papierowym

* cena brutto + koszt dostawy