Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv

Polowanie na świeże płody

Na biotechnologicznym rynku

W programie telewizji CBS pod tytułem „60 Minutes” oraz w gazecie „Asheville NC Tribune” w 1999 r. obnażono fakt, że nie tylko istnieje rosnący rynek dziecięcych części ciała, ale aborcjoniści opublikowali także swoją „listę sprzedaży”. Zainteresowani badacze mogą wybierać w asortymencie cenowym od 150 dolarów za mózg dziecka w wieku poniżej 8 tygodnia ciąży do 999 dolarów za starszy niż 8 tygodni. Tak, jak gdyby reklamowali używane towary w sklepie podczas wyprzedaży, aborcjoniści dalej bezczelnie wymieniają „upusty” do 30%, jeśli materiał mózgowy jest „częściowo rozdrobniony”.

Po tych wiadomościach czasopismo „World” poinformowało, że badacze szczególnie szukają płodów w wieku 18-24 tygodni, czyli w zakresie żywotności pozwalającej na przeżycie poza macicą. Według tego samego raportu badacze płacą „opłatę za rozbiórkę na miejscu” klinikom aborcyjnym w celu pobrania narządów i części ciała na miejscu.
Jednak problem nie ogranicza się tylko do Stanów Zjednoczonych. Australijscy naukowcy ogłosili niedawno zamiar wykorzystania abortowanej tkanki płodowej do hodowli nowych embrionalnych linii komórek macierzystych, wyrażając zdumienie dużą dostępnością tkanki płodowej. Uzasadniali „potrzebę” tym, iż ze względu na obecną praktykę wykorzystywania tkanki myszy jako „komórek odżywczych”, które ostatecznie zanieczyszczają linie komórkowe – czynią je nieprzydatnymi do leczenia ludzi. Należy zauważyć, że jeśli po prostu użyliby etycznych dorosłych komórek macierzystych, tkanki płodowe nie będą w ogóle potrzebne.

czytaj więcej w wydaniu papierowym

* cena brutto + koszt dostawy