Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv

Seks z dziećmi – wielki biznes w USA

Amerykański Instytut Rutheforda – konserwatywna organizacja broniąca wolności obywatelskich i praw człowieka przedstawiła w kwietniu 2019 r. materiał
dotyczący wykorzystania seksualnego dzieci w USA.
Okazuje się, że nie ma dnia, w którym nie byłyby one sprzedawane w celu seksualnej wykorzystania. Ostatnimi laty bardzo obniżył się średni wiek wykorzystywanych dziewczynek – wynosi obecnie 13 lat. Ale są też młodsze dzieci, nawet w wieku 9 lat.

Zorganizowana przestępczość

Handel młodymi dziewczętami stał się w Ameryce wielkim biznesem, najszybciej rozwijającą się dziedziną w ramach przestępczości zorganizowanej. Nastolatki to kolejny chodliwy i poszukiwany „towar” po narkotykach i broni. Dziennikarka Amy Fine Collins zauważyła, że „funt heroiny lub broń AK-47 można sprzedać raz, natomiast młoda dziewczyna może być sprzedawana 10 do 15 razy dziennie – a jej „sprawiedliwy” alfons konfiskuje 100 procent zarobków”.
Z kolei była prokurator federalna Krishna Patel, specjalizująca się w sprawach dotyczących handlu ludźmi (zajmowała się m.in. południowym dystryktem Nowego Jorku, a także Connecticut) podkreśliła, że „wykorzystywanie seksualne amerykańskich dzieci i kobiet za pośrednictwem Internetu, klubów ze striptizem, usług towarzyskich lub prostytucji ulicznej – jest na szybkiej drodze, by stać się jednym z najgorszych przestępstw w USA”.
Wykorzystanie seksualne dzieci to nie tylko sprawa dużych miast. To również problem przedmieść i małych miasteczek. Ernie Allen z organizacji „National Center for Missing and Exploited Children” powiedziała jasno: „Jedynym sposobem, by nie natrafić na to zjawisko w jakimkolwiek mieście USA, jest nie szukać tego zjawiska”. Ale ono istnieje – seksualne wykorzystanie dzieci kwitnie…

czytaj więcej w wydaniu papierowym

* cena brutto + koszt dostawy