Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv

„To przecież barbarzyństwo”

Jestem przeciwnikiem aborcji, ale…

Kiedy 28 stycznia br. rząd opublikował w Dzienniku Ustaw wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję dzieci chorych i niepełnosprawnych za niekonstytucyjną, na ulicach znów mieliśmy protesty pod wodzą wulgarnej Marty Lempart, a w mediach pojawił się wysyp proaborcyjnej krytyki.

Szczyty słownej manipulacji osiągnęli ci uczestnicy debaty publicznej, którzy opublikowanie orzeczenia TK i jego konsekwencje nazywali „barbarzyństwem”.

Hołownia, Środa, Śmiszek
Szymon Hołownia, który kiedyś był zdecydowanym obrońcą życia, a dziś budzi zażenowanie u wielu ludzi pro-life, określił sytuację słowami: „Państwo powinno wspierać kobiety w heroicznych wyborach, ale zmuszanie do nich jest barbarzyństwem” (więcej o Hołowni, s.22).
Zaskoczenia nie było natomiast w przypadku prof. Magdaleny Środy. Ta feministka i etyk (sic!), od lat walcząca z Kościołem i domagająca się legalizacji zabijania dzieci przed narodzeniem, powiedziała podczas wywiadu w rozgłośni TOK FM, że nowe prawo „wprowadza Polskę do jakiejś niewielkiej w dzisiejszej cywilizacji grupy państw, które można by nazwać nowoczesną barbarią”.
I jeszcze jeden przykład, który też nie budzi zdziwienia. Krzysztof Śmiszek z Lewicy w rozmowie na antenie TVN, niczym pierwszej klasy demagog, nie omieszkał uderzyć w PiS, który ma być rzekomo odpowiedzialny za orzeczenie TK: „to jest realizacja, krok po kroku, polityki prawicy, Prawa i Sprawiedliwości, ograniczenia praw obywatelskich i ograniczenia praw kobiet. Oni tacy są. To są barbarzyńcy, którzy nadają więcej praw płodowi, niż żyjącym kobietom”.
Oskarżeń, że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, polityka prawicy czy działalność pro-life to barbarzyństwo, było oczywiście więcej. Stoi za nim walka o władzę (Hołownia czy Śmiszek), feministyczna ideologia (Środa) czy zwykły hejt, wymierzony w tych, których się nienawidzi („Bartłomiej Wróblewski jest twarzą barbarzyńskiego zakazu aborcji. Kobiety go za to nienawidzą” – tytuł artykułu w Gazecie Wyborczej, poświęconego posłowi, który był twarzą wniosku do TK).

Zachęcamy do zapoznania się z szerszą argumentacją w wydaniu papierowym

* cena brutto + koszt dostawy