Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv

Wirus transgenderyzmu?

Do niedawna Lisa Littman, asystent na wydziale Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Browna (USA), nie była szerzej znana. Zrobiła jednak rzecz, która przyciągnęła uwagę wielu ludzi na świecie.
W 2018 r. Littman opublikowała w piśmie naukowym PLOS ONE artykuł „Szybko pojawiająca się dysforia płciowa u młodzieży i młodych dorosłych: studium raportów rodzicielskich”. W artykule zwróciła uwagę na zjawisko nie będące dotąd przedmiotem systematycznego badania. Wniosek, który przedstawiła, jest na swój sposób wstrząsający: lansowanie transgenderowego sposobu życia i przebywanie dzieci i młodzieży w środowisku transpłciowym sprawia, że coraz więcej z nich zaczyna doświadczać zaburzeń tożsamości płciowej i deklarować transpłciowość.

W oczach przedstawicieli ideologii LGBT Littman stała się heretyczką – osobą wyklętą. Podważano jej metodę badawczą, odmawiano statusu naukowca. Nic dziwnego. Wskazała przecież na zagrożenie, które płynie z promowania transgenderyzmu, jako opcji identyfikacji seksualnej.

Przyczyny
Wywiadzie dla niezależnej platformy „Quillette” opublikowanym w marcu 2019 r. badaczka stwierdziła: „Zainteresowałam się badaniem dysforii płciowej, ponieważ zauważyłam w mojej własnej społeczności zadziwiający trend, w którym nastolatki należące do tej samej grupy przyjaciół, zaczęły ogłaszać w mediach społecznościowych, jedna po
drugiej, swoją transspłciową tożsamość, w skali znacznie przekraczającej spodziewane liczby”.
Littman zainteresowała się też opowieściami rodziców, którzy na różnych forach dzielili się problemem nagłych, rzekomych zaburzeń tożsamości płciowej dzieci. Występował tu nietypowy wzorzec zbiorowej zmiany identyfikacji: nie tylko grono przyjaciół, ale nawet całe grupy przyjaciół, uznawały się za osoby transgenderowe. Co więcej, rodzice zauważyli ciekawe zjawisko: pragnienie dziewczyny, by stać się chłopakiem albo chłopaka, by stać się dziewczyną nasilało się w gronie rówieśników, wśród których znajdowała się jedna lub więcej osób twierdzących, że chcą zmienić płeć lub wprost deklarujących swoją transseksualizm. Kluczową rolę w kontaktach dotyczących tożsamości płciowej – w ramach danej grupy – odgrywał Internet i media społecznościowe.

czytaj więcej w wydaniu papierowym

* cena brutto + koszt dostawy