Fundacja głos dla życia

adv
adv
adv
adv

Zaćmienie rozumu i woli

Dlaczego w dobie niespotykanego do tej pory postępu wiedzy medycznej, biologicznej czy genetycznej, dzięki której tak wiele wiemy o początku życia człowieka i jego rozwoju prenatalnym, wciąż
są ludzie, którzy akceptują dopuszczalność aborcji? Przecież żyjemy
w XXI w. a nie czasach, gdzie dominują zabobony, ignorancja i miazmaty irracjonalizmu.
Naukowcy-biolodzy
Steve Jacobs obronił niedawno doktorat na Wydziale Porównawczym Rozwoju Człowieka Uniwersytetu Chicago. W pracy naukowej przedstawił spojrzenie na kwestię aborcji dwóch zasadniczych stron sporu („za” i „przeciw”), uwzględniając różne perspektywy: społeczną, biologiczną, prawną, etc. Najbardziej nośnym elementem jego badań – który został nagłośniony na świecie – było pytanie o początek życia człowieka. Zaznaczmy od razu, że dociekania doktoranta były krytykowane przez innych naukowców uniwersytetu.
Jacobs wysłał do ponad 5,5 tys. biologów (reprezentujących ponad 1 tys. instytucji naukowych na świecie) ankietę z pytaniem, kiedy rozpoczyna się życie człowieka. 96% biologów odpowiedziało, że życie ludzkie zaczyna się w momencie zapłodnienia. Teoretycznie nie powinno być w tej odpowiedzi niż zaskakującego, wiemy o tym właśnie dzięki biologii czy genetyce. Postmodernistyczna płynność, która usiłuje anihilować prawdę z najróżniejszych dziedzin życia poległa wobec naukowego faktu o początku życia człowieka. Nic, tylko się cieszyć, że mamy takich biologów na świecie, prawda? Niestety nie!

czytaj więcej w wydaniu papierowym

* cena brutto + koszt dostawy